•  
 • Leśniczówka
  GW 2914

  [IF komC]

  Leśniczówka

  out of 5 based on reviews
  [ENDIF komC]
  Rodzaj obiektu:
  Agroturystyka
  Województwo:
  zachodniopomorskie
  Adres:
  Drawsko Pomorskie, w lesie
  Komórka:
  komorka
  Email:
  www:
  www.lesniczowka.goscinnawies.pl
  Obiekt:
  całoroczny
   
   
  Noclegi:
   
  zestaw 2-pok. / 7-os.:
  ilość 1, cena: 40 PLN osoba/dobe
  Dzieci do lat 10, zniżka 30%
  Dzieci do lat 2 bezpłatnie (bez świadczeń)
   
   
  Wyżywienie:
   
  śniadanie:
  15 PLN
  obiadokolacja:
  25 PLN

  łazienka w pokojutelewizor w pokojustawy rybne, łowiskowypożyczalnia sprzętu wodnegozwierzęta mile widzianeognisko, grillowaniewypożyczalnia rowerówplac zabaw dla dziecioprowadzanie wycieczekwyciąg narciarskiparking strzeżonywyżywienie na miejscu
  • Położenie gospodarstwa
  • Gospodarstwo położone jest na Pojezierzu Drawskim w głębi lasu. Niedaleko naszego Gospodarstwa przepływa rzeka Drawa (ok. 1,5km) natomiast do bardzo dużego jeziora Lubie (1500 ha) jest ok. 2 km. Przy samym Gospodarstwie przepływa niewielka rzeczka. Zabudowania Gospodarstwa otacza gęsty las, a w nim wiekowe świerki.
  • Nasz dom
  • Zabudowania Gospodarstwa składają się z budynku mieszkalnego i budynku gospodarczego. W budynku mieszkalnym parter zajmują Gospodarze natomiast na piętrze urządzono pomieszczenia dla Gości. Są to 2 pokoje 3 i 4-osobowy, każdy z TV, duży przedpokój z częścią wypoczynkową, lodówką, czajnikiem bezprzewodowym i podstawowymi naczyniami oraz jedna łazienka na te dwa pokoje. Pokoje są czyste i ładnie urządzone. Na parterze znajduje się kuchnia i jadalnia, w której podawane są posiłki.
  • Nasz ogród/posesja
  • Teren leśniczówki jest ogrodzony, ładnie zagospodarowany z dużą ilością dobrze utrzymanej zieleni. W obejściu znajdują się: parking, plac zabaw dla dzieci, krąg na ognisko, altana grillowa, wędzarnia, oczko wodne. Za ogrodzeniem jest zwarty, stary las. Z jednej strony roztacza się malowniczy widok na rzeczkę i pobliskie łąki.
  • Atrakcje
  • Na miejscu do dyspozycji Gości są rowery, Gospodarz organizuje też spływy kajakowe rzeką Drawą jej najpiękniejszym odcinkiem przez tereny należące dawniej do Poligonu Drawskiego. Gospodarstwo dysponuje malowniczym, leśnym jeziorkiem o powierzchni 5 ha. Jezioro jest zarybione, można złowić w nim piękne okazy: szczupaków, okoni, linów, płoci itp. Nad naszym jeziorkiem można rozbić namiot, znajduje się tam też łódka wędkarska. Gospodarze organizują dla swoich gości wspólne ogniska, grillowanie, wędzenie.
  • Inne atrakcje w okolicy
  • Do jeziora Lubie jest ok. 2 km. można się tam kąpać i plażować na pięknej, dzikiej plaży. Jezioro Lubie jest też doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych (po jeziorze można pływać na silnikach spalinowych). Okoliczne lasy obfitują w grzyby i runo leśne. Niedaleko naszej Leśniczówki przebiega wiele tras rowerowych i szlaków pieszych. Dla ambitnych polecamy wycieczkę rowerową wokół jeziora Lubie (50 km)
  • Koniecznie należy zwiedzić
  • Polecamy Państwu zwiedzenie okolicznych miasteczek, w których organizowanych jest wiele imprez, festynów.Zapraszamy do Złocieńca (22 km), Kalisza Pomorskiego (15 km), Drawska Pomorskiego (32 km), Czaplinka (35 km), Połczyna Zdrój (52 km), Bornego Sulinowa (58 km). W Kaliszu Pomorskim organizowany jest "Jarmark nad jeziorem ogórkowym", w Złocieńcu "Zlot motocykli", w Bornym Sulinowie "Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych" i wiele innych imprez. Na terenie Poligonu Drawskiego odbywają się rajdy samochodów terenowych min. Poland Trophy. Niedaleko znajduje się warta zwiedzenia zabytkowa elektrownia wodna w Borowie.
  • Nasza kuchnia
  • Naszym gościom polecamy smaczne, domowe posiłki przyrządzane częściowo z produktów z własnego ogródka oraz produktów lokalnych. Polecamy dania myśliwskie, potrawy z ryb i dziczyzny, własne wędzonki i przetwory. Naszą specjalnością są: pieczeń z dzika, gulasz, żurek i wyśmienita zupa rybna. Posiłki podawane są elegancko w jadalni na parterze. Organizujemy też ogniska z pieczeniem kiełbasek i poczęstunkiem domowym smalczykiem i ogórkami, wieczory grillowe i wspólne wędzenie w naszej domowej wędzarni. Wędkarze, którzy złowią w naszym jeziorku ryby mogą je na miejscu przygotować i usmażyć lub uwędzić.
  • Szczególnie polecamy
  • Pobyt w naszej Leśniczówce polecamy rodzinom z dziećmi, grupom przyjaciół i znajomych, którzy chcą wypocząć w spokoju i ciszy w tym wyjątkowym miejscu. Zapraszamy też wędkarzy. Będą mieć oni niezapomniane wrażenia w trakcie łowienia na naszym jeziorku lub w jeziorze Lubie. Jesienią często gościmy miłośników zbierania grzybów, które znajdą dosłownie za naszym płotem. Przyjmujemy też gości na pobyty weekendowe. Możemy je połączyć z organizacją jednodniowego spływu kajakowego.


  Leśniczówka - Wasze opinie


  Dodaj nowy wątek

  brak komentarzy

  Dodaj nowy wątek
  Stronę odwiedzono 18086 razy od 24.06.2011

© oprogramowanie - tiamak; treść - Biuro Turystyczne "Gościnna Wieś"