•  
 • Folwark na Półwyspie
  GW 2079

  Standard: ****

  Folwark na Półwyspie

  4 out of 5 based on 3 reviews
  Rodzaj obiektu:
  Agroturystyka
  Województwo:
  zachodniopomorskie
  Adres:
  78-523 Nowe Worowo, Uraz 4
  Telefon:
  stacjonarny
  Email:
  www:
  www.folwarknapolwyspie.goscinnawies.pl
  Obiekt:
  całoroczny
   
   
  Noclegi:
   
  pokoje dwuosobowe:
  ilość 10, cena: 80 PLN osoba/dobe
  pokoje trzyosobowe:
  ilość 1, cena: 80 PLN osoba/dobe
  studio 3 osobowe:
  ilość 5, cena: 80 PLN osoba/dobe
  apartament 2-pok./4-osob.:
  ilość 1, cena: 80 PLN osoba/dobe
  miekszanie wakacyjne:
  dla 4-6 osób, ilość 4, cena: 80 PLN osoba/dobe
  apartamenty:
  dla 4-6 osób, ilość 2, cena: 360 (cały apartament) PLN osoba/dobe
  Dzieci do lat 10, zniżka 30%
  Dzieci do lat 2 bezpłatnie (bez świadczeń)
   
   
  Wyżywienie:
   
  śniadanie:
  20 PLN
  obiadokolacja:
  35 PLN

  łazienka w pokojutelewizor w pokojutenis stołowyplaża, kąpieliskowypożyczalnia sprzętu wodnegosalka konferencyjnazwierzęta mile widzianeognisko, grillowaniewypożyczalnia rowerówplac zabaw dla dziecisprzedaż produktów rolnychsiłowniabilardparking strzeżonywyżywienie na miejscu
  • Położenie gospodarstwa
  • Miejscowość URAZ położona jest nad wspaniałym jeziorem Drawsko o powierzchni 1862 ha i głębokości dochodzącej do 83 m (2-gie pod względem głębokości jezioro w Polsce). Jezioro to ma bardzo dobrze rozwiniętą linię brzegową (ponad 80km), pełną licznych, długich, malowniczych zatok (14) oraz wiele wysp. Na środku jeziora jest duża 90-ha wyspa zwana Bielawą. Na północ od wyspy ciągną się dwie zatoki oddzielone półwyspem, na którym u nasady leży wieś Uraz. W jeziorze występują wyjątkowe okazy okonia, szczupaka i leszcza. Jezioro będące częścią Pojezierza Drawskiego należy do największych jezior w Polsce.
  • Nasz dom
  • Zabudowania naszego Gospodarstwa pochodzą z 1934r i są pozostałością starego siedliska. Budynki zostały gruntownie wyremontowane i zaadoptowane do funkcji agroturystycznej w 2001r. W głównym budynku mieszkalnym mieszczą się: na parterze 2-pokoje 2-osobowe z łazienką i TV, salon z kominkiem i bilardem oraz ogólnodostępna kuchnia z jadalnią, na piętrze do dyspozycji gości są 1 pokój 2-osobowy i 1 zestaw 2-pokojowy / 4-osobowy, każdy z łazienką i TV. W sąsiednich budynkach urządzono 4 samodzielne mieszkania wakacyjne, każde przeznaczone dla 4-6 osób. Mieszkania posiadają na parterze salon z kominkiem, aneksem kuchennym, łazienką i TV oraz na piętrze dużą 4-osobową sypialnię. Wszystkie pokoje są duże, jasne i estetycznie urządzone. Z okien rozciąga się bardzo ładny widok na jezioro. Na wyposażeniu są meble ogrodowe, leżaki. Ponadto do dyspozycji gości jest miejsce parkingowe na terenie posesji lub miejsce w garażu.
  • Gospodarstwo
  • Nasze Gospodarstwo obejmuje obszar 26 ha (z tego 20ha na Półwyspie Uraz). Większość terenu to łąki i zadrzewienia. W Gospodarstwie nie jest prowadzona typowa produkcja rolnicza.
  • Nasz ogród/posesja
  • Cały obszar naszego Gospodarstwa jest ogrodzony (od strony lądu) i wykorzystywany jako pastwiska i tereny rekreacyjne. Nad brzegiem jeziora mamy wybudowany pomost i urządzone kąpielisko. Na terenie posesji jest: boisko do siatkówki, krąg na ognisko, wiata grillowa, plac zabaw dla dzieci, ogródek warzywny. Drogi w większości wykonane są z bruku. Wszędzie jest dużo kwiatów i dobrze utrzymanej zieleni.
  • Inne atrakcje w okolicy
  • Nasze Gospodarstwo leży na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. W okolicy jest wiele rezerwatów i pomników przyrody. Jezioro Drawsko doskonale nadaje się do kąpieli, uprawiania sportów wodnych (żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie). Wędkarze znajdą tu prawdziwy raj dla siebie gdyż w tym czystym Jeziorze występują prawie wszystkie występujące w Polsce gatunki ryb. Przez Jezioro Drawsko przepływa rzeka Drawa, która jest doskonałym miejscem do organizacji spływów kajakowych. W pobliżu Gospodarstwa przebiega wiele tras rowerowych i szlaków wycieczek pieszych. Okoliczne lasy słyną z bogactwa grzybów i jagód. W uzdrowisku Połczyn Zdrój (10 km) można skorzystać z bogatej oferty zabiegów przyrodoleczniczych, jest tam również czynny duży basen. W pobliskim Czaplinku ma swoją przystań stateczek spacerowy, który kursuje po Jeziorze Drawsko.
  • Koniecznie należy zwiedzić
  • W niedalekim Warniłęgu swoją galerię prowadzi artysta-rzeźbiarz Pan Grabowski. Polecamy również wycieczkę do Starego Drawska k. Czaplinka malowniczo położonego między dwoma jeziorami: Jeziorem Drawskim (2000 ha) i Jeziorem Żerdno (200 ha) zwanym też ze względu na kolor wody Jeziorem Srebrnym. W Starym Drawsku (historyczna nazwa Drahim) znajdują sie ruiny zamku, oraz wieża widokowa. W Czaplinku polecamy wieczorny spacer na nadbrzeżnym deptaku nad Jeziorem Drawskim. Dla osób zainteresowanych historią współczesną polecamy wycieczkę do najmłodszego polskiego miasta Bornego Sulinowa (byłej radzieckiej jednostki wojskowej). Jak się już tam Państwo znajdziecie to należy zwiedzić fragment Wału Pomorskiego wzdłuż rzeki Piławy. Niepowtarzalne wrażenie pozostawia podróżowanie samochodem (dozwolone tylko głównymi drogami) po największym poligonie wojskowym NATO w Europie - Poligonie Drawskim, który zajmuje całą południową część Pojezierza Drawskiego. Koniecznie też należy się wybrać do Połczyna Zdrój gdzie polecamy zwiedzenie Parku Zdrojowego (70 ha) oraz bardzo ładnie odrestaurowanego centrum miasta z deptakiem i licznymi knajpkami. Będąc dłużej w naszym Gospodarstwie warto zrobić sobie 1-o dniową wycieczkę nad morze do Kołobrzegu (w odległości 75km).
  • Nasza kuchnia
  • Na miejscu przygotowywane są smaczne posiłki. Podajemy dania zarówno tradycyjnej kuchni polskiej jak i kuchni europejskiej. W sezonie, w okresie świąt i długich weekendów wykupienie posiłków jest obowiązkowe (śniadania + obiadokolacje).
  • Szczególnie polecamy
  • Pobyt w naszym Gospodarstwie szczególnie polecamy wszystkim osobom pragnącym wypoczywać w ciszy i spokoju w komfortowych warunkach na tle wspaniałego krajobrazu. Zapraszamy też osoby nastawione na aktywny wypoczynek gdyż Jezioro Drawsko i jego okolica stwarzają nieograniczone możliwości takiego spędzania czasu. Półwysep Uraz to raj dla przybywających do nas wędkarzy. Dla firm organizujemy kameralne spotkania i imprezy integracyjne.
  • Serdecznie zapraszamy
  • Zapraszamy do perły Pojezierza Drawskiego jaką z całą pewnością jest Półwysep Uraz nad Jeziorem Drawsko.© oprogramowanie - tiamak; treść - Biuro Turystyczne "Gościnna Wieś"